پسر خیابونی
نوشته های پسر خیابونی
پیوندهای روزانه

سلام اومدم یه مطلب کوتاه رو بگم و زودی برم قول میدم 

ببینم خیانت در امانت رو چگونه میبینید؟

ببینم اصلاً کسی میدونه خیانت در امانت چیه؟

اصلاً امانت رو چی تصور میکنیم؟

خب شاید همه متفق القول ( امیدوارم درست نوشته باشم ) باهم بگید چیزی که دوستم یا آشنایی بهم بده بگه این رو نگه دار و بعد من ازش مراقبت کنم تا بهش پس بدم. این میشه امانت. ولی اگر ازش استفاده کردم این میشه خیانت در امانت.

خب این درست این میشه معنای اصلی و لغوی جمله. ولی امانات چیا هستند؟ دوستان کیا هستند؟ فقط دوست مقابلت دوستته؟ من میگم نه.


آقایی که توی انتخابات شرکت میکنی و میشی شورای شهر. شما اگر در عمران و سازماندهی شهر کاری رو از پیش نبری میشه خیانت به شهروندان. مردم شهر به شما این کرسی رو امانت دادند. پس بنگر که چگونه رفتار میکنی.

آقایی که رفتگر زحمتکش شهرداری هستی، اگر آشغالی در کنار تو برداشته نشه. شما خیانت کردی به شهر. چون مردم جارو و تمیزی شهر را به شما امانت دادند.

و..... (کلیه کسایی که کارهای دولتی رو دارند. من فقط دوتا مثال معمول زدم. شما هرچقدر مثال دوست دارید بزنید.)

اقا و خانمی که این همه بلا سر جسمتون میارید. شما خیانت کردید به جسمتون. چون خداوند به شما این جسم رو  به امانت داده.( خداوند بهترین دوسته پس جمله بالا نیز در موردش صدق میکنه.) ( منظورم بلا سر جسم از هزار جور پروتز، اسفنج، حتی اعتیاد و خود ارضایی و همه اینها جزو بلا اوردن سر جسمه)

بنگریم که به جایگاهمون خیانت نکنیم. به خودمون خیانت نکنیم. این دنیا دنیای امانتِ. به فکر امانت هایی که بهمون سپرده شده باشیم. از فردا صبح وقتی رفتی جلو آیینه لطفاً به خودت بگو. بگو میخوام از امروز شروع کنم. شروع کنم که امانت دار خوبی باشم. 

ویرایش

در هر جایگاهی که هستیم در هر کاری اون رو به نحو احسن انجام بدیم و نذاریم به اعتماد دیگران خیانت کنیم.

شاید اینجوری. جنگی، شورشی، فقری، اختلاسی، ربایی، دزدی، فراری، زندانی و..... نباشه.

همه دوست باشیم. شاد و خرم در کنار هم.

به قول سیاوش قمیشی عزیز.

تصور کن اگه حتی تصور کردنش سخته، جانی که هر انسانی تو اون خوشبخته خوشبخته

......

بدون مرز و محدوده وطن یعنی همه دنیا، تصور کن تو می تونی بشی تعبیر این رویا


اگر همه با هم شروع کنیم میتونیم...


........................

پ.ن1: خدا رو شاکرم. از همه دوستان عزیز ممنونم که برای پدر دعا کردید. خدا رو شکر امروز جواب آزمایشات اومدند و ایشون در سلامت کامل به سر می برند. خدایا شکرت. باز هم ممنونم.

پ.ن2: شما دوستان که تونستید با دعای خیرتون دل من رو شاد کنید قطعاً می تونید با دعاتون شفای همه بیماران رو از خدا طلب کنید. ممنونم.

پ.ن3: منظور من از هزار جور بلا آرایش و نمیدونم به خود رسیدن و این چیزا نیست. منظورم اون بالایی هاست که به انسان ضرر می رسونه.هرچیزی حدی دارد دوست عزیز  

نوشته شده توسط علیرضا [ دوشنبه 27 مهر‌ماه سال 1394 ] [ 01:06 ]